Dlaczego jedziemy w podróż dookoła świata?

Dlaczego jedziemy w podróż dookoła świata? Od kiedy nasz pomysł przerodził się w plan z konkretną datą realizacji, często słyszymy to pytanie. Trudno to wyjaśnić w kilku słowach. Najprościej byłoby powiedzieć, że postanowiliśmy podążyć za marzeniem. Świat jest zbyt kolorowy i ciekawy, by trzymać się tylko tego, co znamy. Jest tyle historii do opowiedzenia, miejsc do odkrycia. Warto spróbować na jakiś czas zmienić perspektywę. Chcemy przeżyć wspólną przygodę, zanim okaże się, że jesteśmy niewolnikami zobowiązań.

To nie znaczy, że źle nam z tym, co mamy. Lubimy nasze życie, ale mamy wrażenie, że możemy z niego wycisnąć więcej! Wyjść poza bezpieczne ramy i sprawdzić się w nowych okolicznościach. Żadne z nas nie jest typem osoby, która wyrywa się ze szponów korporacji. Oboje mieliśmy pracę związaną z pasją i czerpaliśmy z niej dużo satysfakcji. Nic jednak nie poradzę na to, że siedząc za biurkiem, czuję, że mi brakuje przestrzeni i śnię o nieznanych miejscach. Mimo że decyzję o wyjeździe podjęliśmy błyskawicznie, nie jest nam łatwo wszystko zostawić i wyjechać. Wyrzucić z głowy myśli, że może lepiej byłoby poczekać jeszcze kilka miesięcy. Nie można odkładać marzeń na później. Nie ma czegoś takiego jak idealny moment, zawsze pojawia się jakieś „ale”, które rozbija się w głowie. Przywiązujemy się do wielu rzeczy i trudno nam je zostawić. Przyzwyczajamy się do wygody i rutyny, które wprowadzają w naszym życiu ład i spokój. Czy jesteś w stanie z nich zrezygnować i ruszyć inną drogą? To tylko kwestia podejścia i determinacji – spróbuj zamiast „ale” powiedzieć „chociaż”. Od razu zmienia się perspektywa. Jeżeli czegoś bardzo chcesz, znajdziesz ku temu drogę.

Oboje kochamy bycie w drodze i niepewność, co znajdziemy za następnym zakrętem. Lubimy dzielić wspólne chwile, szukać odpowiedzi na dręczące nas pytania i wymieniać się obserwacjami. Uczyć się świata i siebie nawzajem. Uwielbiamy siebie w podróży (w naszym osiadłym życiu też) – wiemy, że tworzymy zgrany zespół i możemy na siebie liczyć. Jesteśmy dla siebie nawzajem największą motywacją.

 

Post został przygotowany na laptopie marki

 

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.